Konzultace o první pomoci

První pomoc, to nejsou jenom litry krve a desítky zraněných. Patří sem i člověk, kterému se „jenom“ blbě dýchá. Dítě, které bolí bříško. Ošetřovní ran. Když kteroukoliv z těchhle věcí podceníš, může se ti to vymstít.

Bolavý bříško může způsobit průjem, dehydratace, zácpa, ale i vnitřní krvácení nebo zánět. A na první pohled to vypadá všechno stejně.

Víš, proč si děti odnáší z dopravních nehod závažnější zranění? Víš, proč by měl člověk s podezřením na mrtvici do nemocnice spěchat stejně jako ten, co krvácí?

Kurzů první pomoci je spousta. Stejně jako lektorů. Proč bys teda měla zvažovaz urovna kurz ode mě?

  • Jsem praktik. Nebudu ti říkat nějaký teoretický poučky, který ve finále nefungujou. Všechno, co říkám, mám vyzkoušený. A tak ti dokážu říct, jak si některý věci můžeš vyzkoušet sama doma a ověřit jejich funkčnost. A co radši nedělat.
  • Neustále se vzdělávám. Účastním se konferencí a kurzů zaměřených na dítě jako pacienta. Sleduju novinky z oblasti urgentní medicíny. Všechno, co učím, je podložený studiema a doporučovaný Evropskou resuscitační radou.
  • Jsem máma. Díky tomu vím, jak těžký je vidět svoje dítě zraněný a v bolestech. Vím, jak snadno se může něco stát. A že nejde zabránit všemu, i když bychom fakt moc chtěli. Můžu ti říct, co funguje nám doma.

Rozhodla jsem se vytvořit sérii videokurzů. Každej se bude věnovat určitý skupině problémů. Můžeš si koupit jenom jeden, nebo klidně všechny. Co koupí získáš?

  • video, který ti zústane na věky věků
  • pracovní listy, který tě povedou k zamyšlení nad tématem
  • přístup do uzavřené facebookové skupiny, kde se můžeš na cokoliv zeptat
  • možnost zeptat se mě na cokoliv, co tě bude k videu zajímat

První pomoc při nejčastějších úrazech dětí.