O mně

Jsem lektorka a záchranářka. Vystudovala jsem tři různé obory na třech různých školách. Učila jsem tříleté děti i osmdesátileté seniory. Učila jsem deváťáky sexuální výchovu a aktivizační prvky ve výuce studenty vysokých škol. První pomoc jsem školila pro dělníky i pro zubaře. Vzdělávání a urgentní medicína jsou pro mě jako voda a vzduch.

Zdravotnický prostředí mě vždycky lákalo. Ale mám starší ségru, která se rozhodla stát se zdravotní sestrou. Protože mi sourozenecká rivalita velela „neopič se“, zvolila jsem si kariéru jinou. Záchranařina mě ale stejně dohonila.

Dlouhá léta jsem pracovala jako lektor environmentálních programů pro různá střediska environmentální a ekologické výchovy. Nejdelší spolupráci mám s brněnskou Lipkou.

Když se mě tehdejší šéf zeptal, jaký vzdělávání chci ten rok absolvovat, byl kurz Zdravotníka zotavovacích akcí jasná volba. Absolvovala jsem ho u ZDrSEMu a zážitková forma mě tak nadchla, že jsem zůstala dalších pět let. V mezičase jsem vystudovala obor zdravotnický záchranář a kromě praxí na záchrance v Brně jsem byla na výjezdových stanicích v Rychnově a v Praze. Začala jsem spolupracovat s firmou LifeSupport, která se věnuje vzdělávání zdravotníků a taky s organizací Společnost-E šířící osvětu a pomoc v oblasti epilepsie.

Už nebylo cesty zpět. Záchranařina mě pohltila a já teď můžu kombinovat dvě věci, který mám ráda a jsem v nich dobrá – učení a urgentní medicínu.

Proč byste měli konzultovat zrovna se mnou?

  • Mám zkušenosti. Jako lektorka působím už víc než 15 let.
  • Vzdělávám se. Jako lektor i jako záchranář. A vybírám si ty nejlepší. Třeba lektory Evropské resuscitační rady.
  • Mluvím vaším jazykem. Vím jaké to je, když čtete článek, ve kterém nerozumíte polovině slov. Není to tak dávno, co jsem na tom byla podobně, jako vy.
  • Jsem máma. Umím si představit, jak obtížné může být najít čas. A jak moc stresující je, když má vaše dítě zdravotní problém.
  • Angličtina je můj kamarád. Není proto problém mít konzultace v angličtině.

Pochlubit se můžu těmito certifikáty:

  • Basic Life Support Instructor (instruktor kurzů akreditovaných Evropskou resuscitační radou)
  • European Pediatric Basic Life Support Provider (kurz akreditovaný Evropskou resuscitační radou)
  • Ošetření polytraumatizovaného pacienta v praxi
  • Tři kroky k aktivnímu učení v environmentální výchově