O mně

Jmenuju se Pavla. Jsem záchranářka, lektorka a máma. První pomoc jsem učila dělníky ve výrobních halách i zubaře v luxusních kongresových centrech. Mýma rukama prošli vedoucí firem, uklízečky, sedmileté děti i záchranáři s mnohaletou praxí. Vzdělávání a urgentní medicína jsou pro mě jako voda a vzduch.

Nejradší učím zážitkem, takže když mě potkáte na kurzu, velmi pravděpodobně budu mít po ruce maskovací kufřík nebo vám aspoň vystřihnu hysterku, která nutně, ale opravdu nutně potřebuje zachránit. Věřím, že emoce jsou nedílnou součástí první pomoci a čím dřív se s nimi konfrontujete, tím dřív se s nimi naučíte pracovat.

Při výuce kladu důraz na komunikaci a zapojování účastníků. Na mých kurzech budete tvořit, hrát si, spolupracovat a možná i falešně krvácet. Tomu, kdo se ptá na spoustu otázek, bych nejradši snesla modrý z nebe. Účastník, kterej se ptá, totiž o tématu přemejšlí. Snaží se přijít na kloub všemu, co mu nedává smysl. A nebojí se konfrontace. Já taky ne. Ptejte se. Pořád a pořád. I když si myslíte, že je to hloupost.

Jsem certifikovanej lektor kurzů Basic Life Support a Pediatric Basic Life Support, který probíhají pod gescí Evropské resuscitační rady. Jsou to kurzy zaměřený na to, aby se každej naučil dobře stlačovat hrudník a používat AED. Jeden je o dospělejch, druhej se týká detskejch pacientů.

První pomoc u malejch dětí je moje srdcovka. Děti totiž nejsou malí dospělí a maj spoustu specifik. Je dobrý o nich vědět a bejt připravenej. Proto dělám infografiky, který se věnujou právě dětskejm pacientům.

Věřím, že jakákoliv příležitost pro povídání o první pomoci je skvělá. Přednášela jsem akademikům na Univerzitě Pardubice, učila jsem studijní referenty Mendlovy univerzity a s družináři jsem řešila interaktivní scénáře. Všechno je možný. Stačí jen chtít.